O FUNDACJI

Silna europejska Ukraina zaczyna się z każdego z nas.

Od początku Rewolucji Godności wolontariusze naszej Fundacji pracowali na Placu Niepodległości w Kijowie, dostarczali protestującym żywność i paliwo oraz wspierali charytatywny projekt edukacyjny – Otwarty Uniwersytet Majdanu. W szczytowym momencie rewolucji zorganizowaliśmy dostawy środków ochrony indywidualnej. Od początku wojny na Donbasie Fundacja przyjmowała i pomagała postawić rannych na nogi. Od 2016 roku nasi aktywiści uczestniczą również w życiu kulturalnym Ukraińców w Krakowie.

Od dnia 24.02.2022 r. kiedy Rosja rozpoczęła wojnę na pełną skalę z Ukrainą, wtedy zmobilizowaliśmy siły, ponieważ nie mogliśmy stać z boku. Nasze centrum kryzysowe udzieliło pomocy humanitarnej i informacyjnej. W ciągu tych miesięcy zauważyliśmy, jak wiele osób, opamiętując się po pierwszym szoku, pytają: „A co dalej…?”. Tak urodził się pomysł radia ukraińskiego w Polsce, by wspierać naszą kulturę, zapewniać Ukraińcom dostęp do ojczystych wiadomości i informacyjnych środków integracji w nowym środowisku. Obecnie w Krakowie Radio KALYNA od naszej Fundacji retransmituje program społecznego Radia Promin.

Naszym głównym celem jest rozwój i pogłębianie stosunków polsko-ukraińskich, wspieranie integracji europejskiej oraz budowa demokratycznej Ukrainy. Działamy na rzecz rozwoju legalnego, nowoczesnego i humanistycznego społeczeństwa ukraińskiego.


Charytatywny wyjazd do Paryżu na konferencję „Wolny Iran” 30.06.2023

Od kilku lat inicjatywa „Wolny Iran” organizuje konferencje w różnych europejskich stolicach, które są transmitowane na całym świecie. Te  wydarzenia mają na celu wyrazić wsparcie dla narodu Iranu w obronie swoich praw i osłabić antyludzką pozycję irańskiego rządu. W tym roku na konferencji w Paryżu  zostanie poruszony także temat Ukrainy, która również cierpi z powodu działań oficjalnych władz Iranu, które wspierają rosyjską agresję. Dlatego nasza Polsko-Ukraińska Fundacja „MAIDAN” zbiera  grupę do wyjazdu, który będzie potężnym wydarzeniem integracyjnym, pozwoli otwarto wyrazić naszą pozycję na arenie międzynarodowej. 

Szczegóły podróży